Monumi

Kreatywna kolorowanka to znakomita rozrywka dla każdego. Nie ważne, czy ktoś ma cztery czy sto cztery lata, bo kolorowanka jest tak uniwersalnym, a zarazem tak twórczym hobby, że nie tylko wywoła uśmiech na każdej twarzy, ale także pobudzi nasze umysły do działania. Jak to się dzieje? Ciekawe, zróżnicowane tematycznie, z wyraźnym czarnym drukiem rysunki zachęcają do odkrywania nowych umiejętności w łączeniu kolorów oraz dorysowywaniu drobnych elementów, co znakomicie rozwija intelekt, percepcję wzrokową oraz koordynację wzrokowo – ruchową zwłaszcza u dzieci.

Najmłodsi uczą się kształtów, ćwiczą sprawność palców i rąk, co na pewno będzie przydatne w dalszej edukacji w szkole. Lepiej wyćwiczona poprzez kreatywne kolorowanki ręka, o wiele łatwiej opanuje w przyszłości szlaczki, a później także naukę pisania. Skojarzenia figur geometrycznych z ulubionymi rysunkami w dalszej perspektywie czasu zaowocują szybszym przyswajaniem materiału podstawy programowej nauczania wczesnoszkolnego. W końcu nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę. A jeśli uczymy się bez wysiłku, to ta nauka przychodzi nam o wiele łatwiej i o wiele szybciej. Wręcz nie wiemy, kiedy nabywamy nowe umiejętności. Podczas kolorowania dziecko uczy się otaczającego go świata.

Zaczyna kojarzyć kolory z danymi przedmiotami czy sytuacjami. Słońce będzie żółte, chmurki niebieskie lub białe, dym z komina będzie w ciemniejszych barwach, a fartuszek babci w okresie świąt przyozdobiony będzie reniferem lub innym świątecznym motywem. Nawet jeżeli na początku koty będą zielone lub niebieskie, to z czasem dziecko zacznie kojarzyć wybarwienie futra ulubionego zwierzaka i używając kredki o podobnym kolorze, przeniesie je na papier. To samo zrobi z wizerunkiem mamy czy taty. Kolorowanki to świetny sposób na kreatywne przedstawienie najbliższego otoczenia i zaobserwowanie emocji, które dziecku towarzyszą.

Dzieci chętnie rysują to o czym myślą. Wspólne kolorowanie, to znakomity sposób na spędzenie czasu z mamą, tatą, babcią czy dziadkiem, a przecież nie ma nic cenniejszego niż dobrze rozbudowane i scementowane więzi rodzinne. To dzięki takim wspomnieniom łatwiej jest przejść przez życie z optymistycznym nastawieniem. Spędzanie czasu z najbliższymi pomaga dzieciom zrozumieć jak ważne są relacje międzyludzkie i na pewno w przyszłości zaowocują łatwiejszym nawiązywaniem nowych znajomości, a pokolorowany wspólnymi siłami obrazek może być wspaniałą pamiątką z wakacji, równie cenną jak zdjęcia. Kolorować można wszędzie: w domu, w podróży, na wakacjach, na plaży czy w szkole. Wystarczy trochę miejsca i kredki czy flamastry, a nawet farbki.

Większe kolorowanki może kolorować kilka osób jednocześnie, co może być ciekawą rozrywką podczas przyjęcia urodzinowego dziecka. Czy może być coś wartościowego niż wspólnie spędzony czas z przyjaciółmi przy tworzeniu dzieła? Tak, właśnie dzieła! Bo każda kreatywna kolorowanka może się w nie zamienić przy odrobinie chęci a przede wszystkim zabawy. Gotowy, pięknie pokolorowany, czy też pomalowany farbami obrazek można powiesić na ścianie jako ozdobę pokoju.

Będzie to jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna pamiątka dziecięcych lat, a może nawet pierwszy krok do artystycznej kariery naszego malucha? Tworząc takie wystawy, pokażemy dziecku, że cenimy jego pracę i zachęcimy do dalszej zabawy z kreatywnymi kolorowankami, a jak się okazuje, rysowanie czy kolorowanie ma o wiele większe znaczenie dla rozwoju naszego dziecka niż moglibyśmy się tego spodziewać. Przede wszystkim, kolorowanka nigdy nie rozładuje się jak tablet, nie potrzeba do niej baterii, nie ma niekorzystnego wpływu na rozwój młodego organizmu, a do tego pomaga rozładować negatywne emocje. Energiczne kolorowanie pozwoli odstresować się, a ulubione kolory przywrócą dobry humor.

Sama świadomość stworzenia czegoś nowego, czegoś kreatywnego według własnego pomysłu podniesie samoocenę dziecka i pomoże mu sprostać wymaganiom jakie czekają na niego w szkole a później także w dorosłym życiu. Więc, wystarczy tylko wybrać ulubiony motyw do pokolorowania i dać się ponieść wyobraźni i dobrej zabawie!

 

Poznaj produkty Monumi

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium